Часто задавані питання

1. Що таке моторна олива?

Моторна олива — це мастило для двигуна внутрішнього згоряння. Основа моторної оливи називається базовою оливою, її властивості покращують за допомогою різних присадок. Основне завдання моторної оливо — забезпечувати працездатність двигуна, змащувати всі пари тертя, захищати деталі двигуна від перегріву, відводити тепло від місць нагріву.

2. ЯКІ Є ВИДИ МОТОРНОї оливи?

  • Мінеральна олива — це продукт переробки нафтових вуглеводнів шляхом очищення від зайвих речовин. Мінус мінеральної моторної оливи в тому, що вона складається з різних за розміром молекул і, відповідно, не може забезпечити рівномірну масляну плівку на поверхнях, схильних до тертя.
  • Гідрокрекінгова олива — це мінеральна олива, що піддалася повному очищенню від всіх непотрібних домішок з подальшою модифікацією методом гідрокрекінгу. Такі оливи за характеристиками набагато краще звичайної «мінералки», але виробляють свій ресурс значно швидше «синтетики». Синтетичні присадки просто “вигорають” з мінеральної основи за 5000 км пробігу. Такі оливи можна використовувати тільки для заміни мінеральних, але не для заміни синтетичних олив.
  • Напівсинтетична олива — це суміш мінеральних і синтетичних олив. Основна мета такої технології: покращення кінцевого продукту зі збереженням високих характеристик і можливістю досягнення низької в’язкості.
  • Синтетична олива — отримана шляхом синтезу різних сполук на базі поліальфаолефінів (ПАО), естерів або їх суміші. Синтетична олива саме високотехнологічна і досконала за своїми характеристиками. Синтетична олива володіє великою плинністю, що дозволяє зменшити тертя між деталями двигуна, а також дозволяє маслу «змивати» з внутрішніх деталей відкладення і бруд. Двигун, що працює на синтетичнiй оливи, менше схильний до навантажень при низьких або надто високих температурах.